Lenovo

Lenovo

Китайський виробник різноманітних готових комп'ютерних систем - десктопів, ноутбуків, нетбуків, неттопів, планшетних комп'ютерів, смартфонів і КПК. Входить до п'ятірки провідних комп'ютерних виробників.

Заснував Lenovo Хтось Ліу Чуанжі (Лю Chuanzhi). У 1984 році він зі своїми сподвижниками заснував компанію з досить банальною назвою New Technology Developer Inc. Фінансування взяла на себе Китайська академія наук. Спочатку нова компанія займалася в основному поставками комп'ютерів в Китай, а так само адаптацією їх до китайських ієрогліфів.

У 1986 компанія змінила назву на більш екстравагантне Legend Group.

До початку 90-х років минулого століття, Legend «дозріла» і до випуску власної моделі персонального комп'ютера. А двома роками пізніше з'явився і перший ноутбук компанії. У 1996 році створюється перший сервер. Взагалі, 90-і роки 20-го століття - це період бурхливого розвитку компанії. З мало кому відомого постачальника, Legend перетворюється спочатку в провідного постачальника у всьому азіатському регіоні (в подальшому і тихоокеанському), а потім і в одного з найбільших комп'ютерних виробників.

У новому столітті асортимент продукції, що виробляється ще більш розширюється. З'являються як ультракомпактні десктопи, так і високопродуктивні суперкомп'ютери. Легенда готується до виходу на міжнародний ринок. Одним з елементів цієї підготовки стає і зміна назви на Lenovo. Згідно представленої в інтернеті версії, назва ця походить від «De Novo», що означає «початок нового етапу - ніяких зв'язків з минулим», ну а зміна «De» на «Le» (перший склад з старої назви) виглядає цілком логічним рішенням. Назва, до речі, виявилося вельми вдалим.

Lenovo G560 IdiaPad

2005 щорічно стає знаменним для компанії - Lenovo викуповує у IBM підрозділ займається виробництвом персональних комп'ютерів. Сума угоди склала 1,25 мільярда доларів США. Перші системи з логотипом Lenovo виходять на ринок роком пізніше. Пам'ятаючи про те, що комп'ютери ці ведуть свій родовід від IBM, ринок прийняв їх прихильно. Настільки ж гучна угода послужила для Lenovo відмінною рекламою і виявилася хорошим трампліном для стрибка в бурхливі води міжнародного ринку. Згідно угоді, компанія може використовувати бренд IBM до 2010 року. Але правильна політика щодо поступового просування власного бренду, принесла хороші результати.

Пробувала себе компанія і на ринку смартфонів і комунікаторів. Однак, на початку 2008 року підрозділ Lenovo Mobile Communication Technology було продано на мапі компании Hony Capital. Lenovo ще не зовсім міцно стояла на ногах і мобільний бізнес тільки гальмував її розвиток. Втім, в кінці 2009 року, мобільний бізнес був викуплений назад.

Штаб-квартира компанії (повна назва Lenovo Group Limited) знаходиться в місті Моріісвілль, США (Morrisville, США). Так само два вузлових центру знаходяться в Пекіні, Китай (Пекін, Китай) і Сінгапурі. Там же знаходяться також дослідні центи. Виробничі потужності розкидані практично по всьому світу.


Назад до списку брендів